Wordpress seo tipy a techniky ako ju zlepšiť - Vernet.sk

WordPress seo tipy a techniky

Aké krásne, vizuálne ohromujúce webové stránky bohaté na funkcie sa tvoria, ale nie sú optimalizované pre vyhľadávače. V skutočnosti, giganti vyhľadávačov, ako je Google, Yahoo, Seznam sa starajú skôr o kvalitný obsah, kľúčové slová, názvy súborov, alt tagy. Preto je wordpress SEO na začiatku najdôležitejšie.

Pochopenie toho, čo hľadajú vyhľadávacie nástroje na vašich webových stránkach, prinesie nový úspech vášmu online podnikaniu.

Čo je wordpress SEO a prečo je potrebné optimalizovať vaše stránky pre vyhľadávače?

Ak máte nainštalovaný WordPress, viete, aké dôležité je optimalizovať vaše webové stránky pre vyhľadávače. Nezáleží na tom, ako krásne je vaša webová stránka vytvorená alebo ako vytvoríte webové stránky, bez správneho SEO to nebude fungovať v plnom rozsahu. Webová stránka vhodne optimalizovaná má vyššiu šancu na to, aby sa zobrazila na prvej stránke výsledkov vyhľadávania a mala trvalú návštevnosť vašich webových stránok.

SEO bol vždy módnym slovom online sveta. Koniec koncov, každý podnik chce mať vyššiu pozíciu.

Kde WordPress ponúka stovky užitočných SEO pluginy, ktoré sa často starajú o spoločné veci, existujú rôzne iné tipy a triky, ktoré môžete sledovať.

1. Nastavte svoje Permalinks

Adresy URL vašich webových stránok a príspevkov sa nazývajú Permalinks. V jazyku laika sú to, čo používatelia používajú vo svojich adresných riadkoch na to, aby sa dostali na vašu webovú stránku a zobrazili príslušnú stránku. Používajú ich aj iné webové stránky a vyhľadávacie nástroje, ktoré odkazujú na vaše webové stránky.

WordPress je dodávaný s predvolenými nastaveniami permalink, ktoré vám umožnia zmeniť ich podľa vašich preferencií a potrieb. Tieto nastavenia nájdete v nastaveniach -> permalinks.

Vždy je najlepšou voľbou zmeniť predvolené nastavenie na uverejnenie názvu, t.j. /% postname% /, pretože je ľahko zapamätateľné používateľmi a jednoduché na indexovanie podľa vyhľadávačov.

 

Tu je niekoľko príkladov:

Zlý odkaz: www.tvojastranka.sk/?p=3423 (predvolená možnosť vo WP)

Dobrý permalink: www.tvojastranka.sk/nazov-clanku

2. Vytvorte súbor Sitemap pre svoje webové stránky

Súbory Sitemap Google XML

Vaše webové stránky môžu obsahovať stovky stránok a na to, aby vaše webové stránky indexovali spoločnosť Google, musíte Google uviesť vašu štruktúru webových stránok. Vytvorenie súboru Sitemap Google XML je veľmi jednoduché. WordPress ponúka mimoriadne užitočný doplnok s názvom Google XML Sitemaps, ktorý automaticky generuje súbor sitemap svojich webových stránok, ktorý pomôže vyhľadávacím nástrojom lepšie indexovať vaše stránky.

 3. Použite službu Google Analytics

Google Analytics je populárny analytický nástroj vyvinutý a ponúkaný spoločnosťou Google. Je úplne zadarmo a pomáha vám sledovať návštevnosť vašich webových stránok. Nástroj vám umožňuje vedieť o zdroji návštevnosti, správaní a rôznych ďalších dôležitých atribútoch, ktoré vám pomôžu lepšie osloviť vaše cieľové publikum.

Služba Google Analytics vám pomáha vykonávať množstvo rôznych úloh, vrátane vyhľadania stránky s chybami 404, preskúmania správania návštevníkov, zdroja návštevnosti, boja proti sprostredkovaniu odkazov a oveľa viac.

4. Použite motívy optimalizované pre vyhľadávače

WordPress ponúka množstvo tém, ktoré môžu byť použité tvorbu webu. Namiesto výberu témy, ktorá vyzerá krásne a esteticky atraktívne, vyberte tému, ktorá je optimalizovaná pre vyhľadávače.

WordPress SEO optimalizovaná téma má dve hlavné veci, t. J. Rýchlosť a kód. Dobre napísaná tému s najnovšími osvedčenými postupmi v oblasti SEO zaručuje, že roboty Google budú prechádzať zdrojovým kódom a nájdu príslušný kód.

Kľúčovými faktormi, ktoré je potrebné zvážiť, sú:

Otvorenie meta tagu grafov na zlepšenie zdieľania sociálnych médií

Vhodné používanie značiek názvov meta a nadpisu

Úhľadná a čistá štruktúra, ktorá využíva platný a správny kód HTML.

Správne používanie kanonickej metaznačky URL.

 5. Použite SEO pluginy

WordPress tiež ponúka veľa pluginov pre SEO.

Tieto doplnky slúžia na vylepšenie SEO na vašej webovej stránky zobrazením náhľadu úryvkov vyhľadávania výsledkov vyhľadávania Google. Tiež vám pomôžu vytvoriť XML Sitemap pre vaše webové stránky.

6. Optimalizujte svoje médiá

Médiá sú dôležitou súčasťou každej webovej lokality. Avšak, môžu buď úplne zničiť, alebo vylepšiť SEO úsilie. Pri správnom označovaní môžete s najväčšou pravdepodobnosťou zvýšiť svoje šance na zaradenie vyššieho počtu vyhľadávaní obrázkov.

Práve nahrávanie obrázka so zložitým názvom nie je dobrá prax wordpress SEO. Pri nahrávaní obrázka na webovú stránku programu WordPress získate možnosť zmeniť jeho názov, pridať malý nadpis, text a popis. Využitím týchto možností môžete výrazne zlepšiť hodnotenie vašich webových stránok vo vyhľadávačoch.

7. Urobte svoj obsah zdieľateľný

Sociálne médiá získali obrovskú popularitu v posledných rokoch. Dnes je takmer každý webový používateľ aktívny v rôznych sieťach sociálnych médií, ako sú Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ …

Pridanie tlačidiel na zdieľanie sociálnych sietí na vašu webovú zvyšuje dôveryhodnosť vášho webu.

Leave a comment