Batohy v roku 2019

Moderné bikerské a strašidelné motívy v súboji s retrom

Tento rok je nasadený na vtipné, romantické, ale aj strašidelné motívy, prípadne si môžete tzv. patch zvoliť na svoj batoh sami.  Niekto dáva prednosť obľúbeným motívom z detstva, iný modernému bikerskému štýlu, ako sú ohnivé srdcia a lebky. Stále je však v popredí tiež retro a vintage štýl, ktoré ani po rokoch nestrácajú punc nezameniteľnej originality.

Prešívanie s vybíjaním, cvoky a kov

Oproti nim geometria, folk i orient – absolútnou bodkou dokonalosti sú v prípade dizajnu výšivky či potlače s kvetinovými vzormi, s roztomilými zvieratami a geometriou, ale aj prosté malé i veľké bodky na bavlnenej látke alebo eko koži. Silnejúci vplyv však hlási tiež orient a folk, i prešívanie doplnené o efektné vybíjanie, cvočky rôznych veľkostí a kovové elementy. Stále však platí, že menej je viac a každý efekt má byť dlhotrvajúci a nie jednorázový.

Denim a ešte raz denim

S denimom sa od nepamäti spája praktickosť a jednoduchá údržba,  nakoľko ho možno prať a nosiť neuveriteľne dlho bez vyblednutia. Denim z trendov nikdy nevymizol a aj v tomto roku hrá medzi batohmi dôležitú úlohu. Je totiž ideálny na každodenné nosenie pre mladších i starších. Rok 2019 pritom do popredia dáva Dark Blue odtieň skombinovaný s potlačou kvetov, prúžkami v podobe zvierat, abstraktnými vzormi na textíliách, s čipkou a kožou.

Čo je však potrebné mať v prípade nosenia ruksakov na zreteli, je zladený zvyšok odevu. Ak batohu dovolíme vyniknúť a pri jeho výbere stavíme tak na kvalitu, funkčnosť, ako aj dizajn, stane sa pre nás štýlovým streetwear kúskom s pevným prstom na módnom pulze, ktorý nás nikdy nezradí.

Leave a comment