Ako na rýchle a efektné dovolenkové balenie


Dovolenkové obdobie patrí k najpríjemnejším v roku a pre každého je vidinou zaslúženého relaxu a dlho očakávaného oddychu. Kým sa však ocitneme v cieli vo svojej vybratej destinácii, musíme si prejsť rôznymi štádiami príprav, absolvovaním často zdĺhavej cesty a… v neposlednom rade sa pobaliť. Spraviť to čo najúspornejšie a zároveň najefektívnejšie je rozhodujúce v prípade, že sa na ňu prepravujeme či už letecky, autom alebo iným dopravným prostriedkom. Preto prinášame zopár rád, ako na to s prehľadom a bez zbytočnej nervozity.

Dopredu plánujte a prichystajte si vrecká

Celkom určite má väčšina z nás v hlave takmer kompletný zoznam toho, čo na dovolenku so sebou, už niekoľko dní pred jej vypuknutím. Jednoduchým heslom na úspech je ho zredukovať najlepšie rovno na polovicu! A teda si vopred premyslieť, čo počas svojej cesty budeme robiť a aké tam bude prevládať počasie. Taktiež sa oplatí myslieť na fakt, že každý materiál má inú váhu a napríklad taká rifľovina zbytočne zaťažuje. Potom nastáva fáza dôkladného triedenia vecí podľa ich použitia do mikroténových vreciek, zvlášť kozmetiku, pyžamá, spodnú bielizeň, lieky… Sáčky sa pritom dobre využijú aj na prekrytie extrémne krčivých materiálov, vynikajúco splnia úlohu ochrany odevu a napomôžu  k lepšej orientácii.

Využite dno kufra a každú jeho štrbinu, oblečenie ukladajte s prehľadom

Nepísaným pravidlom je dať najťažšie veci na dno batožiny ku kolieskam a k jej bokom. To sa týka najmä topánok, ktoré si vyžadujú uloženie spôsobom, ako je to v škatuli pri ich kúpení. Priestor medzi nimi sa dá následne využiť na zrolované šatky či páry ponožiek, ktoré možno ukryť aj priamo do topánok a medzi tyče dna kufra. Opasky sa balia vyrovnané a po celej dĺžke kufra, nohavice zložené pozdĺžne a presne podľa záhybov so zapínaním dole, blúzky so zapnutými gombíkmi a rukávmi  na bok na bočný šev, klobúky preliačenou vrchnou časťou smerom dole, tričká a pulóvre dôkladne zrolované.

Zmenšovadlá a kozmetika „3 v 1“

Na tých pár dní si so sebou celkom iste nie je potrebné brať celé balenia krémov, plné tuby pást či fľaše odličovacích prípravkov. Skvelým úložiskom sú miniatúrne pohlcovače priestoru ako napr. púzdra na šošovky, obaly z kinder vajíčok a menšie fľaštičky z vitamínov. V prípade šampónov či sprchových gélov sa oplatí staviť na zhutnený variant, ktorý to všetko ponúka v jednom. Na dekoratívnu kozmetiku zase púzdro na okuliare, ktoré ju jednak lepšie ochráni  a zaberie menej miesta.

Nezabúdajme však, že si z dovolenky so sebou späť prinesieme nejeden suvenír a celkom iste ďalší kúsok do šatníka. Tak si v kufri, ktorý sa mimochodom v obchode oplatí vyberať naozaj dôkladne, nechajme miesto i na ne. 

Leave a comment